Hakkımızda

Karamanoğlu Ailesi, 1993 yılında dünya seyahatlerini tamamlamış ve Karacasöğüt’e yerleşmiştir. 5 yıl süren seyahatleri boyunca dünyanın birçok yerinde geçici olarak konaklama imkânı bulan Haluk & Christina Karamanoğlu, kazandıkları bu deneyimle Türkiye’deki tesis ve yat kulübü alanındaki eksikliği fark etmiş ve 1994 senesinde Global Sailing'in temellerini atmıştır.


Süregelen hizmet anlayışını yıkmayı, dünya kalitesini ve gördükleri yenilikleri kendi insanına sunmayı hedefleyen Karamanoğlu Ailesi, 9 yıl süren bir hazırlıkla, 2002 yılında Global Sailing’i faaliyete geçirmiş, Marinette, Butik Otel ve Galley Restaurant kısımlarını hizmete açmıştır. Türk ve Dünya denizcilerine hizmet vermeyi de amaç edinen Haluk & Christina Karamanoğlu, çocukları Deniz ve Derin’in yelken eğitimi konusundaki bilgi ve tecrübelerini gençlere aktarmaya başlamasıyla birlikte, Gökova Yelken Kulübü’nü faaliyete geçirmişlerdir.


Hizmete açıldığı günden bu yana, tesis ve hizmet kalitesini artırarak yoluna devam eden Global Sailing, bugün uluslararası bir yelken eğitim merkezi haline gelmiştir. Her yaşta insana yelkencilik ve denizcilik eğitimi vermekte olan Global Sailing Academy de, faaliyetlerini bu tesisten yürütmektedir. Global Sailing Marinette ise dünyanın her yerinden gelen denizcilere kapılarını açarak, Karacasöğüt koyunun korunaklı sularında, güvenli bir liman görevi görmektedir.


Galley Restaurant & Bar hem Türk hem de Dünya Mutfakları’nın lezzetlerini misafirlerine sunarken, butik otelimiz ziyaretçilerine çok özel bir konaklama imkanı vermektedir. Global Spa & Wellness’ın da faaliyete girmesiyle, Global Sailing dünya standartlarında bir eğitim ve tatil mekânı haline gelmiştir.